Egészségmegőrzés - Macskák

Ezen az oldalon megtalálod az összes, Egészségmegőrzés - Macskák témában készült írásunkat időrendben. Amennyiben más állatfajok érdekelnek, a szűrt listához kattints a lista tetején látható ikonok valamelyikére.

CIKK
Mi az oka, hogy nehezen vesszük észre, ha egy macskának fájdalmai vannak? Miért marad el, vagy miért elégtelen ezen állatok fájdalomcsillapítása a klinikai gyakorlatban? Cikkünkből kiderül, milyen jelek alapján állapítható meg, ha egy macskának fájdalmai vannak. A viselkedésbeli változásokon túl kitérünk a testtartás és az arckifejezések elemzésére is. Az érdeklődő állatorvosok egy korszerű fájdalomértékelési rendszerrel (FGS) is megismerkedhetnek. A cikk végén az Olvasó egy 10 feladatból álló tesztben próbára is teheti ismereteit.

CIKK
Zajfóbiás kutyák és macskák szilveszterre készülődő gazdáinak figyelmébe ajánljuk cikkünket, melyben az ellenjavallt készítmények mellett a probléma kezelésére leginkább alkalmas, hazánkban is forgalmazási engedéllyel rendelkező hatóanyagokról is szót ejtünk.

CIKK
Jó szándék, rossz gyógyszer c. cikksorozatunk eme mellékletében a háztartásokban gyakran előforduló, ámde macskákra különösen veszélyes humán- és állatgyógyászati készítményekről esik szó. Bemutatjuk továbbá azokat a hibás gyakorlatokat, melyek a beteg állatok otthoni gyógykezelésének sikertelenségéhez, vagy gyógyszermérgezéshez vezethetnek.

CIKK
Véletlen ionofor mérgezésben nemcsak a célállat fajok, hanem egyéb állatfajok is megbetegedhetnek és elpusztulhatnak. Egyes ionoforok kis mennyiségben is halálos veszélyt jelentenek pl. a lófélékre, a kifejlett bendővel még nem rendelkező kérődzőkre, a felnőtt pulykákra, a kutyákra és a macskákra. De mik ezek az ionoforok egyáltalán, mit keresnek a takarmányban és hogyan előzhetjük meg, hogy bajt okozzanak?

CIKK
Hazai állatfelszerelés üzletekben és webáruházak kínálatában is terjed az ún. „bajuszkímélő” etetőtál, mely termék...

CIKK
Kinek jó a kutyák kötelező, évenkénti veszettség elleni védőoltása, ki jár jól? Szükséges? Vagy csak lehúzás? Állásfoglalásunk a 2018. évi hazai helyzet tükrében.

FACEBOOK POSZT
2018.06.06. Először mutattak ki hepadnavírust ragadozóban, mégpedig házimacskában.

CIKK
Házi koszt, száraztáp, vagy tasakos, nyers táplálás, vegán étrend? Nem a módszer a lényeg. Nézz kicsit magadba! Valójában miről és kiről szól a te etetési módszered?

FACEBOOK VIDEÓ
Kutyának, baromfinak, unikornisnak stb. való bolhairtóval és egyéb külső élősködő elleni szerekkel nem kezelünk macskát. Kérjük, ebben a kérdésben ne az ismerősök és tekintélyemberek tanácsaira, hanem csak és kizárólag a készítmény használati utasítására hagyatkozzatok. A videót egy állatorvos készítette, akinek idős ügyfele véletlenül összekeverte a kutya és a macskák bolhairtóját. A felvételen látható cicák nem dideregnek, a rájuk nézve veszélyes hatóanyag idegméregként izomgörcsöket, epilepsziát okozott.